fb instagram yt
Drobečková navigace

Úvod > Novinky > U12 – GRIZZLIES OVLÁDLI TURNAJ V BRANDÝSE

U12 – GRIZZLIES OVLÁDLI TURNAJ V BRANDÝSE

Grizzlies se poprvé oficiálně představili veřejnosti na Mezinárodním turnaji v Brandýse nad Labem konaném od 8. do 10. 6. 2018. V naší kategorii se účastnilo deset družstev, které byly rozděleny do dvou skupin. Naši borci se prezentovali od první do poslední minuty turnaje vynikající hrou, když všechny soupeře doslova přehrávali o několik tříd, a zcela zaslouženě celý turnaj suverénně vyhráli a odvezli si domů Brandýský pohár 2018.

Též jsme získali individuální ocenění, dva hráči byli vybráni do ALL STAR týmu, a to Ondřej Jílek a David Lukeš. Nejužitečnějším hráčem celého turnaje (MVP) se stal kapitán našeho týmu - Martin Jílek. Ocenění ale zasluhují úplně všichni, protože basketbal je kolektivní hra a celé družstvo vzorně reprezentovalo BA GRIZZLIES PLZEŇ, a to nejen po basketbalové stránce.

Velké poděkování patří rodičům našich dětí za vytvoření doslova domácí atmosféry během celého turnaje, a to nejen na hřišti. DĚKUJEME.

BA GRIZZLIES PLZEŇ - KOLÍN 77:20

BA GRIZZLIES PLZEŇ – PITYKE (Maďarsko) 54:5

BA GRIZZLIES PLZEŇ – OLOMOUC 60:11

BA GRIZZLIES PLZEŇ – VARNSDORF 138:10

FINÁLE BA GRIZZLIES PLZEŇ – CHOMUTOV 62:8

Trenér Václav Forst: „Kluci během celého turnaje ukázali především svůj charakter, lásku k basketbalu, koncentrovanost a disciplínu, za což v tomhle věku zaslouží můj obdiv. Mně osobně ani tak nezajímá, kolik jsme za celý turnaj nastříleli bodů, ale pro mě je důležité to, kolik bodů jsme obdrželi. Hru u nás v klubu stavím a do budoucna chci stavět především na dobré obraně a rychlém protiútoku, což kluci obstojně zvládli.

Brandýský pohár byl generálkou před Světovými hrami 2018 v rakouském Klagenfurtu (21. – 24. 6. 2018), kde zřejmě uvidíme, jak jsme na tom celkově v evropském, dovoluji si říct - i světovém měřítku. Do tohoto turnaje nás čeká ještě strašně moc tvrdé dřiny a spoustu hodin strávených v tělocvičně.“